Ενδοσχολική Επιμόρφωση

Στο πλαίσιο επιμόρφωσης των εκπαιδευτικών του 2ου Γυμνασίου ξεκίνησε χθες 9 Φεβρουαρίου 2016, στο χώρο του σχολείου ενδοσχολικό σεμινάριο διάρκειας 12 ωρών με θέμα «Η χρήση νέων τεχνολογιών και διαδραστικών πινάκων στη διδασκαλία».

Οι γνώσεις και οι δεξιότητες που θα αποκτήσουν οι συμμετέχοντες καθηγητές θα χρησιμοποιηθούν στην αξιοποίηση των έξι (6) διαδραστικών συστημάτων καθώς και του υπόλοιπου τεχνολογικού εξοπλισμού που διαθέτει το σχολείο.

Το συγκεκεριμένο επιμορφωτικό σεμινάριο εγκρίθηκε από τον Επιστημονικό Προϊστάμενο της Περιφερειακής Δ/νσης Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπ/σης Θεσσαλίας κατόπιν ενεργειών της σχολικής συμβούλου Μπατσίλα Μαριάνθης. Επιμορφώτρια του σεμιναρίου είναι η εκπαιδευτικός του σχολείου Βλάχου Βασιλική.

Την έναρξη του σεμιναρίου τίμησε με την παρουσία του ο Προϊστάμενος Δ/θμιας Εκπ/σης κ.Παπανούσκας Μιχάλης και η Παιδαγωγική Υπεύθυνη σχολική Σύμβουλος κ.Μπατσίλα Μαριάνθη.

DSCN1982

DSCN1985