Υλοποίηση Σύγχρονης Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευσης

Για να υλοποιηθεί η σύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση είναι απαραίτητο οι μαθητές να έχουν email, κατάλληλο εξοπλισμό (Η/Υ, Κάμερα, Μικρόφωνο) και πρόσβαση στο Διαδίκτυο. Αναλυτικές οδηγίες διαβάστε εδώ.

Στο πλαίσιο αυτό καλούνται οι γονείς/κηδεμόνες των μαθητών του σχολείου μας να μας αποστείλουν με email στην ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. στοιχεία για τους μαθητές. Αναλυτικά να μας αποστείλουν: Ονοματεπώνυμο μαθητήEMail μαθητή, και αν διαθέτει (ΝΑΙ/ΌΧΙ) ο μαθητής  σύγχρονο εξοπλισμό (Η/Υ, Κάμερα, Μικρόφωνο, Σύνδεση στο Internet και ταχύτητα σύνδεσης).

Σημείωση: Σχετικά με την χρήση και επεξεργασία των προσωπικών δεδομένων των μαθητών από το Ελληνικό Δημόσιο ή/και τα σχετικά δικαιώματά σας, κατά τη διαδικασία της εξ αποστάσεως εκπαίδευσης, παρακαλούμε διαβάστε εδώ.